Senioři žijí kulturou

  •  

Listopadové dny nám začínají Dnem svatých, proto se máme chvíli zastavit a vzpomenout na ty, kteří nejsou již mezi námi. Za náš spolek jsme nechali provést malou výzdobu pomníčku paní Tuzarové, která před lety tragicky zahynula při turistické vycházce.

Ale listopad nepatřil jen ke chmurným událostem. Naše taneční odpoledne alá Karneval se povedlo. Každý, kdo si vyrobil masku na téma Originální pokrývka hlavy, neměl chybu! K dobré náladě hrála kapela Old boys a musela i přidat další melodie všem, co rádi tancují.

K dalším příjemným zážitkům patří pobyty v hotelu MAS v Sezimově Ústí, kam jelo 54 našich členů, pod vedením Jaroslavy Vogelové, aby tam načerpali mnoho sil a zdraví při lázeňských procedurách a také tanečních večerech, které jsou tam přichystány.

Pokračují i naše pravidelné návštěvy v Severočeském divadle. Během listopadu navštívili naši senioři dokonce dvakrát. V prosinci nás čeká závěrečný taneček – vánoční, kde se budeme těšit nejen na naše pozvané hosty, ale i na program dětí ŠD ze ZŠ Stříbrnická. Všem děti vyrobí vánoční přáníčka a předvedou malé kulturní vystoupení. Přece se čas nezastaví, ale hezké vzpomínky zůstanou.

S blížícími Vánocemi chceme popřát, nejen našim členům, ale všem lidem dobré vůle, krásné prožití svátků a hlavně zdraví a spokojenost do dalšího roku 2024.

Jaroslava Vogelová, Spolek ústeckých seniorů