Senioři z Krupky čekají na rozhodnutí, kdy se budou moci vrátit domů

Foto: krupka-mesto.cz
  •  

Vyjádření statika rozhodne, jak rychle se budou moci senioři vrátit do domu s pečovatelskou službou v Krupce, který zasáhl požár. Kvůli tragické víkendové události, při které zemřela jedna z obyvatelek domu, se v pondělí sešla městská rada.

„Věříme, že do požárem nezasažených částí se budou moci obyvatelé vrátit v řádu několika dnů. Vše záleží na odborném posouzení. Každopádně přechodné ubytování, stravování i pečovatelskou službu budou moci senioři využívat tak dlouho, jak bude třeba,“ vysvětluje místostarosta města Rostislav Kadlec.

Město v současné době čeká na posouzení statikem. Jakmile bude možné do objektu vstoupit, začnou se uklízet a opravovat poškozené byty. „Oslovili jsme statika na odborné posouzení stavu budovy, což je v této chvíli pro realizaci dalších opatření klíčové. Škodu zatím odhadujeme na 3 až 5 milionů korun,“ řekl k současné situaci starosta Krupky Zdeněk Matouš s tím, že v této chvíli město intenzivně spolupracuje vyšetřovateli na objasnění příčiny požáru.

Hořet v domě s pečovatelskou službou začalo ve Hřbitovní ulici v noci na neděli. K požáru došlo v jednom z přízemních bytů kolem půlnoci. Jedenáct osob museli hasiči evakuovat, žena z přízemního bytu bohužel při požáru, i přes intenzivní oživování, zemřela.