Senioři z kadaňského domova si volají s rodinami přes Skype

  •  

Domov seniorů v Kadani nabízí pro své klienty a jejich rodiny službu, která pomůže překonat dlouhé chvíle. Není to sice novinka, ale v současné době, kdy je kvůli šířící se nákaze koronaviru zákaz návštěv v domovech pro seniory, vítaná možnost. Mohou spolu komunikovat přes Skype nebo email.

„Zavedení nutných opatření kvůli hrozbě nákazy koronavirem s sebou nesou i odloučení od rodiny. Klientům jsme vše podrobně vysvětlili a všichni to chápou. Jsou skutečně disciplinovaní,“ říká ředitelka Domova pro seniory Kadaň Lenka Raadová.

Klienty domova se kromě odreagování od špatných zpráv snaží v Kadani i co nejvíce kontaktovat s jejich příbuznými a blízkými. Pokud senior nemá svůj mobilní telefon, tak mají v domově několik možností, jak si s rodinou popovídat.

„Máme speciální telefonní číslo, na které mohou příbuzní a blízcí kdykoliv v průběhu pracovní doby od pondělí do pátku zavolat. Další možností je hovor přes Skype, kdy nás příbuzný kontaktuje, domluvíme čas a klientovi následně setkání zprostředkujeme. Poslední variantou je cesta emailová, kde příbuzní mohou svým blízkým poslat vzkaz nebo dopis a my mail vytiskneme a klientovi předáme, popřípadě přečteme,“ popisuje ředitelka domova možnosti a dodává, že všechny formy komunikace mají příbuzní vyjmenované na webových stránkách a Facebooku domova.

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*