Senioři z Centra RoSa vyrazí na adventní nordic walking procházku

  •  

Již ve středu čeká všechny seniory, kteří milují pohyb netradiční předvánoční nordic walking procházka. Zájemci vyrazí od budoucího komunitního domu pro seniory RoSa naproti krajskému úřadu a protáhnou se letos naposledy s oblíbenými holemi. S trenérkou je čeká nenáročná trasa, odměnou bude teplý nápoj v centru města. Cílem je nesedět doma a protáhnout se. Přidat se může každý, lekce tzv. severské chůze je zdarma.

„Půjdeme směrem k radnici, ale protože je to pouhých 900 metrů, vezmeme to trošku oklikou, místními parky, abychom si výšlap prodloužili. Cestou budeme vysvětlovat techniku severské chůze a nebude-li nám příliš zima, zařadíme i krátké protažení. Až dorazíme na náměstí, nemůžeme sice dodržet plán, že se ohřejeme adventním svařáčkem, vzhledem k zákazu pití alkoholu na veřejných místech, ale určitě si neodepřeme alespoň kávu nebo čaj z okének,“ upřesňuje plány trenérka Jitka Hadová. Další procházky budou následovat od ledna, také každou druhou středu.

Do aktivity Centra RoSa se již zapojilo na dvacet seniorů. „Na procházku jsem se bála přihlásit, abych někoho nezdržovala a nemuselo se na mě čekat, ale nakonec jsem moc ráda, že jsem vyrazila. Tříkilometrová procházka byla pro mě tak akorát dlouhá a jsem nyní velice motivovaná začít chodit pravidelně,“ zhodnotila ´hůlkařka´ Jana. „Navíc se sešla skupina příjemných lidí, se kterými jsem si mohla popovídat. Bylo to určitě lepší než sedět doma na gauči a koukat na televizi. Určitě půjdu i příště,“ uzavřela. Pro zájemce se doporučuje předchozí objednání z důvodu kapacity, na Zelené lince 800 800 750.

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*