Senioři v obležení aneb To jsme my

  •  

Základnu naší teplické organizace SPCCH tvoří více než  200 členů. Už vás někdy napadlo, kolik máte kolem sebe bývalých řezníků, autobusáků, učitelů, profesorů, pošťáků? Tak se pojďme na to podívat trochu podrobněji.

Mezi námi je jedna vinařka. Milovníci tohoto moku zajásají a v této chvíli ji už začínají hledat. Ovšem pradlena také není k zahození. Jenže vyprat 38 párů pánských ponožek – právě tolik je mezi námi kluků – by ji zničilo. Ještěže už je v důchodu. Máme mezi sebou i pedikérku, záchranáře, dokonce soustružnici, lepého stavaře, to by mě zajímalo co postavil, pak je tu tajemný podnikatel…Podívejme se i na „krotitele“ studentů – mezi námi jsou totiž dva profesoři! K nim možná patří člověk z výzkumného ústavu a tuhle společnost završuje programátorka. Mezi ně se vešla i porodní asistentka, která má určitě na svědomí mnoho budoucích seniorů, které během své praxe přivítala jako novorozence. Čas běží strašně rychle, kdyby ve svém tempu někomu nadržoval, může ho postavit do latě jedna naše právnička. Ta je také mezi námi.

A pokračujeme. Chcete se projet trolejbusem? Máme mezi sebou jednu řidičku. Možná bude vedle vás sedět knihovnice, zahradnice i ty patří do našeho spolku. Stejně jako 12 učitelek základních a mateřských škol. Máte hlad? Našich 5 kuchařek se o vás postará. Nyní se ještě pozorně rozhlédněte kolem sebe! Najdete mezi pány obchodního ředitele? Nebo ředitele kamenolomu? Malíře a natěrače, milý pane, hned vám dám moji adresu … A když mi zkazíte obývák, tak si holt na opravu pozvu retušérku. Je tu! Potřebujete oživit zahrádku? Asi byste nepohrdli  zemědělskou techničkou. A zatímco ona se bude plazit mezi plevelem a kecat se žížalami, poštovní doručovatelka vám donese noviny, tlumočnice vám je třeba bude předčítat v angličtině a voják z povolání bude mít prst  na spoušti a hlídat pohodu. Znavenou  zemědělskou techničku pak asi ošetří 17 zdravotních sester. Tolik jich v organizaci máme. A jestlipak víte, kolik je mezi námi bývalých úřednic a účetních? Účetních je 21 a na prvním místě v počtu 34, zvítězily úřednice!

Víte co je na nás – seniorech hezké? Máme za sebou kus odvedené práce, možná i průšvihy, ale také úspěchy. A když nám ráno zasvítí do ložnice sluníčko, tak se převalíme na druhý bok a s úsměvem proneseme: Já nikam nemusím. Stáří není pro sraby!

Věra Lukášková, SPCCH Teplice