Senioři v Krásné lípě jsou nejaktivnější

  •  

Ocenění za nejaktivnější Klub seniorů v Ústeckém kraji za rok 2015, který vyhlásila Krajská rada seniorů, získal ten z Krásné Lípy.

Podle jeho předsedy Václava Hiekeho je za vším celoroční práce, kterou zde dělají. „Nejsme jenom Klub seniorů, ale zároveň jsme i klub turistů, který má celou řadu aktivit. A to nejen pro své členy, ale i pro širokou veřejnost,“ uvedl Hieke.

Členové klubu samozřejmě chodí na výlety, ale to není jediná jejich činnost. Velmi pilně se účastní brigád. „Staráme se o dvě rozhledny – Vlčí hora a Dymník,“ řekl předseda klubu. V plánu je pak si pod sebe vzít i rozhlednu další. Klubu se například podařilo dosáhnout na dotaci 40 tisíc korun, protože se jim podařilo od dárců vybrat přes 31 tisíc korun. Za tyto peníze plánuje osvětlit vnitřek rozhledny na Vlčí hoře a umístit sem webovou kameru.

Populární jsou i akce, kteří místní turisté pořádají pro veřejnost, Příkladem je akce nazvaná Pohádkový les. Na ni loni dorazilo kolem tisícovky lidí. „Chceme 15 tisíc korun, které jsme jako nejaktivnější klub získali, zase věnovat do pořádání akcí pro širokou veřejnost. Velmi nám to pomůže,“ prohlásil Václav Hieke.

Krásnolipští turisté mají vlastní internetové stránky, na kterých si své akce plánují a řadu akcí. Kalendář již mají zaplněný na několik měsíců dopředu. K jejich posledním akcím patří třeba novoroční výstup na Vlčí horu nebo účast na nejsevernějším zimním stanování a stejném místě. (lu)

 

 

 

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*