Senioři se v teplické knihovně zdokonalují v užívání moderních technologií

  •  

Jak správně ovládat PC, tablet nebo chytrý telefon a jak se bezpečně pohybovat na internetu. To je náplň semináře pro seniory, který pořádá spolek Moudrá sovička. Už páté takové setkání letos zajistil Odbor sociálních věcí a zdravotnictví teplického magistrátu. Vzdělávací setkání se uskutečnilo v příjemném prostředí Regionální knihovny v Teplicích, jejíž pracovníci navíc připravili horký čaj a drobné občerstvení.

V rámci projektu Digitální odysea spolupracuje Spolek Moudrá sovička už od roku 2015 s Nadací Vodafone Česká Republika. Pro účastníky je zdarma připraven čtyřhodinový program na podporu digitálního vzdělání seniorů.

Záštitu nad semináři pak převzal primátor Teplic Jiří Štábl. „V dnešní době jsme doslova obklopeni nejrůznějšími technologiemi, leckdy je komplikované se ve všech vyznat i pro člověka v produktivním věku. Pomoci seniorům, alespoň tím, že se jim někdo bude věnovat a pomůže se zvládáním nejrůznějších komunikačních nástrojů, mi přijde velmi důležité. Moc mě těší, že je o projekt takový zájem,“ okomentoval primátor Štábl.

Aby se co nejvíc seniorů naučilo bezpečně pohybovat ve světě komunikačních technologií, jsou další semináře v tomto projektu připravené i na příští rok.