Senioři se utkali ve sportovních disciplínách

  •  

Letošní sportovní hry, které se konaly po dvouleté covidové pauze, poslední květnovou sobotu ve sportovním areálu ve Velebudicích, přilákaly několik desítek seniorů z celého Ústeckého kraje. Osmnáct týmů soutěžilo v nejrůznějších sportovních disciplínách určených pro starší generaci.

Kromě domácích mosteckých družstev přijely soutěžit týmy z Bečova, Braňan, Litvínova, Hamru, Horního Jiřetína, Meziboří, Teplic či Ústí nad Labem. Akci zpestřilo vystoupení tanečního studia a zahrát přišla sportovcům také kapela Silver Duo.

„Líbí se nám tady moc. Předem jsme netrénovali a myslím, že se nám disciplíny plnit daří. Jako běžci jsme byli, troufám si říct, vynikající,“ řekla se smíchem jedna z účastnic Miroslava Minaříková z klubu Senioři Ústí.

Již 33. Sportovní hry seniorů se letos poprvé konaly pod hlavičkou Rady seniorů Ústeckého kraje. Sportovnímu klání proto přihlížela i předsedkyně Krajské rady seniorů Květoslava Čelišová s místopředsedkyní Věrou Nechybovou a také primátor města Mostu Jan Paparega.

„Je obdivuhodné, že všichni účastníci úspěšně absolvovali všechny disciplíny, a to i přes mnohdy vysoký věk a zdravotní problémy,“ řekla předsedkyně Krajské rady seniorů Květoslava Čelišová a dodala, že je potřeba ocenit vstřícnost vedení Střední školy diplomacie a veřejné správy a kus dobře odvedené práce všech pořadatelů, pomáhajících studentů a dvou profesorek ze jmenované školy.

Nejlepším družstvem se v letošním ročníku stali senioři z mosteckého klubu číslo 8.  Na druhém místě skončili senioři z Horního Jiřetína. Třetí pak senioři z Meziboří. Vítězové her budou reprezentovat Ústecký kraj na Mezinárodních hrách, které se budou konat 13. až 15. července v Mostě ve stejném areálu.