Senioři se plánů nevzdávají

ilustr. obr. z akce
  •  

Život jde dál bez ohledu na to, zda jsou nějaké problémy nebo omezení. „Je třeba být stále aktivní, pohybovat se a vzájemně komunikovat,“ říká předseda teplické organice Svazu postižených civilizačními chorobami (SPCCH) Josef Obršál.

Jak nejlépe zvládat toto nelehké období?

Hlavně se řídit svoji hlavou. Nenechat se sebou manipulovat a nepodlehnout všeobecné „blbé náladě“. Každý z nás má určitě nepřeberně svých zkušeností, umíme si nalézt to, co si chceme přečíst, nebo se dozvědět. Nepotřebujeme k tomu několikrát denně opakovanou „černou televizní kroniku“ ani rady z řad nově vyrojivších se moderátorů a komentátorů, ani z řad dalších všeználků a to bohužel i z řad námi zvolených politiků, kteří mají na řešení všech problémů patent. Zatím ale nic konkrétního, pokud si všímám, nestačili většinou vymyslet.

Nic netrvá věčně, jste na připravení? 

Samozřejmě! Těším se na vzájemná setkávání, chybí mi to a věřím, že v druhé polovině letošního roku už k tomu jistě dojde.

Co plánujete?

Na letošní rok jsou pro naše členy teplické organizace SPCCH  naplánovány 3 ozdravné a 2 rekondiční pobyty, ale musíme být trpěliví až do skončení omezujících opatření. Dá se předpokládat, že dříve než ke konci pololetí to nebude a teprve pak se dozvíme, která ubytovací zařízení budou dále fungovat a za jakých podmínek. Určitě musíme bohužel počítat s tím, že dojde k úpravě cen a to ne směrem dolů.

Kde se členové teplické organizace SPCCH dozví, že je možné zúčastnit se některého pobytu?

Všechny informace se dočtou na našich webových stránkách civilky.cz/oo-teplice. A těm, na které máme emailovou adresu, budou i zaslány.

Věra Lukášková