Senioři odkryli tajemství Valdštejnského paláce

Foto: senat.cz
  •  

V pátek 29. dubna se 31 našich seniorů vydalo do Prahy s cílem odhalit tajemství Valdštejnského paláce. Právě tady zasedají senátoři. Komentovaná prohlídka neměla chybu.

Obdivovali jsme historickou krásu sálů, Valdštejnskou zahradu s kouzelným výhledem na Pražský hrad, nádherně vyzdobený strop audienční síně, ale také jsme zasedli do lavic jednacího sálu a na chvilku převzali senátorské funkce. Vymyslet „lepší“ zákony za takovou chvilku se nám však nepodařilo, a tak jsme následovali naši průvodkyni Moniku Zachovou – tajemnici Klubu starostů a nezávislých, do jednacího sálu hospodářského výboru, kde na nás čekalo malé občerstvení, ale také významný muž – senátor Jiří Drahoš. Měli jsme jedinečnou možnost diskuse.

Pan senátor srozumitelně odpovídal na nejrůznější otázky a vtipně nám hned na začátku sdělil, že nebude kandidovat na prezidenta republiky, jak se lze dočíst v některém tisku, neboť „Dvakrát do stejné řeky nevstoupíš“. Ten čas strávený ve Valdštejnském paláci nám přinesl mnoho zajímavého a poučného a dokonale zpestřil náš páteční den.

Věra Lukášková, SPCCH Teplice

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*