Senioři na návštěvě v útulku

  •  

Většina klientů Domova pro seniory na Kamenické ulici v minulosti chovala nějaké domácí zvíře, nejčastěji psa, kočku či andulku, proto když se naskytla možnost navštívit Městský útulek pro toulavá a opuštěná zvířata Děčín, zájem ze strany klientů byl velký.

Návštěvu zahájilo poutavé povídání pracovnice útulku, ze kterého se klienti dozvěděli něco o chodu zařízení, o způsobu odchytu toulavých zvířat i o životě tvorů zde. V druhé části prohlídky si osobně prošli prostory zařízení a měli i možnost jednotlivé pejsky odměnit drobným pamlskem.

Nečekaným zpestřením byla ukázka odchycené andulky vlnkované. V závěrečné diskuzi se všichni senioři shodli na tom, že je fajn, že takové zařízení existuje a zvířatům pomáhá. Přesto však převládal smutek nad tím, jak jsou někteří lidé nezodpovědní a pořizují si zvíře, aniž by si byli jisti, zda budou mít na něj dostatek času, trpělivosti, prostoru a peněz na péči. „Děkujeme útulku za zajímavé zpestření programu našich seniorů, určitě se zase vrátíme,“ zakončila Dita Hornová z Domova pro seniory.

Centrum sociálních služeb Děčín