Senioři malovali za pomoci pěny na holení

  •  

Nezvyklou výtvarnou akci si ve čtvrtek vyzkoušeli senioři v ústeckém Domově pro seniory Bukov. K takzvanému mramorování využili nejen barvy a čtvrtky, ale především pěnu na holení. Díky ní získali neobvyklé obrazce.

Podle ředitelky domova Věry Vonkové se setkání účastnili i obyvatelé z jiných ústeckých domovů a senioři z okolí. Lidé se tak mohou pobavit a naučit se něco nového. „Tato výtvarná technika není složitá a mohou ji využít i lidé, kteří jsou třeba na vozíčku. Navíc si svá díla mohou vzít s sebou domů,“ uvedla ředitelka. Senioři nejen malovali a bavili se, v klubovně na ně čekala i káva, koláčky a další dobroty.

Akce je součástí projektu Zdravé město. Podle náměstka primátorky Jiřího Madara se město v poslední době snaží aktivity seniorů co nejvíce podporovat, podobné dílny jsou příkladem. „Na příští rok bychom chtěli vypsat speciální dotační titul jenom pro seniory. Na jejich sportovní, společenské a kulturní aktivity,“ prozradil.

Město také seniorům otevřelo prostory kulturního domu, kde se setkávají kluby. Také se zde 1. října bude konat vůbec první Den seniorů.