Senioři malovali za pomoci pěny na holení

  •  

Nezvyklou výtvarnou akci si ve čtvrtek vyzkoušeli senioři v ústeckém Domově pro seniory Bukov. K takzvanému mramorování využili nejen barvy a čtvrtky, ale především pěnu na holení. Díky ní získali neobvyklé obrazce.

Podle ředitelky domova Věry Vonkové se setkání účastnili i obyvatelé z jiných ústeckých domovů a senioři z okolí. Lidé se tak mohou pobavit a naučit se něco nového. „Tato výtvarná technika není složitá a mohou ji využít i lidé, kteří jsou třeba na vozíčku. Navíc si svá díla mohou vzít s sebou domů,“ uvedla ředitelka. Senioři nejen malovali a bavili se, v klubovně na ně čekala i káva, koláčky a další dobroty.

Akce je součástí projektu Zdravé město. Podle náměstka primátorky Jiřího Madara se město v poslední době snaží aktivity seniorů co nejvíce podporovat, podobné dílny jsou příkladem. „Na příští rok bychom chtěli vypsat speciální dotační titul jenom pro seniory. Na jejich sportovní, společenské a kulturní aktivity,“ prozradil.

Město také seniorům otevřelo prostory kulturního domu, kde se setkávají kluby. Také se zde 1. října bude konat vůbec první Den seniorů.

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*