Senior přišel o více než 30 tisíc

  •  

Důvěřivosti seniora z Chomutovska zneužili dva bratři ve věku 26 a 36 let, které u sebe nechal bydlet. Protože věděli, kde si senior schovává platební kartu i s přiloženým PIN kódem, tak ji mladší ze sourozenců ukradl.

„Během následujících několika dní měl muž s pomocí odcizené karty z různých bankomatů vybrat několikatisícové částky, které si ponechal. V některých případech měl peníze z bankomatu vybrat jeho starší bratr, jemuž kartu mladší z mužů za tímto účelem předal,“ popisuje policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

Než senior zjistil, že mu kartu ukradli, stačili ho povedení bratři připravit o více než 30 tisíc korun. „Nyní čelí podezření ze spáchání trestných činů neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a krádeže. Staršímu z podezřelých, který se nedávno vrátil z vězení, hrozí vzhledem k předchozímu odsouzení za majetkovou trestnou činnost v případě uznání viny až tříletý trest odnětí svobody. Jeho mladšího bratra by soud mohl za mříže poslat až na dva roky,“ dodala policejní mluvčí.