Senior Art 2018 oznámí vítěze

Pátý ročník umělecké soutěže pro seniory z celého Ústeckého  kraje  Senior Art 2018 jde do finále. Soutěž každoročně vyhlašuje hejtman Oldřich  Bubeníček.  Letošní ročník je na téma „Vznik Československa aneb 100 let lásky k  národu“ a oproti předešlým ročníkům ten letošní obsahuje jednu velkou novinku v soutěžních kategoriích. Ty se letos zaměřily na poezii a prózu.

Celkem  přišlo  letos  16  literárních  příspěvků  (5  básní a  11 povídek). Odborná komise v  těchto dnech vybírá to nejlepší dílo a výsledky vyhlásí v sobotu 27.  října v  rámci závěrečných říjnových  oslav  na  litoměřickém výstavišti, které letos pořádá právě kraj.

„Ústecký kraj se již rok snaží věnovat oslavám výročí vzniku první republiky. Právě proto jsme i letošní téma oblíbeného Senior Artu věnovali tomuto významnému jubileu. Věřím, že jde o další oživení této soutěže, a podle počtu přihlášených soudím, že jsme se i tentokrát trefili mnohým právě do jejich repertoáru. Těším se na vítězná díla a velmi rád předám těm nejlepším ocenění právě na říjnových oslavách vzniku Československé republiky,“ popsal vznik letošního zadání hejtman Oldřich Bubeníček.

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*