S novinkami a změnami se seznámili senioři a handicapovaní

  •  

Konference pro osoby zdravotně postižené a seniory na téma „Sociální legislativa pro OZP a seniory v aktuálním znění právních předpisů“ se uskutečnila na Krajském úřadu v Ústí nad Labem. Měla za cíl seznámit seniory a handicapované s legislativními změnami. Účastníci konference si mohli nechat zdarma změřit hodnoty glykémie nebo krevního tlaku.

Hovořilo se například o pracovní rehabilitaci, podmínkách zaměstnávání OZP a o aktuálních změnách v přidělování pomůcek pro osoby zdravotně postižené.

„Zákon vymezuje, která skupina osob má na zvláštní pomůcku nárok, od roku 2018 nastaly některé legislativní změny, se kterými chceme účastníky konference seznámit a přiblížit jim tyto systémové změny v praxi,“ řekl jeden z organizátorů a přednášející Josef Kočí z Rehabilitačního oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem.  Například mírnější podmínky jsou při získání příspěvku na pořízení automobilu pro osoby s vadami pohybového ústrojí či mentální retardací.

Účastníkům byly také představeny systémové změny 2018 v oblasti dávkových pojistných a nepojistných systémů – pracovní neschopnost, otcovská, dlouhodobé ošetřovné, sirotčí důchody, rodičovský příspěvek aj.

„Tato konference se uskutečnila na krajském úřadě již podruhé. Ústecký kraj se ve spolupráci dalších subjektů snaží neustále zlepšovat podmínky pro život seniorů a osob se zdravotním postižením a zvyšovat jejich informovanost. V rámci této podpory byl před několika lety zřízen také speciální poradní orgán hejtmana pro seniory, zdravotně postižené a handicapované sportovce,“ řekl předseda výboru pro zdravotnictví a Poradního orgánu hejtmana Ústeckého kraje pro seniory a zdravotně postižené Pavel Csonka, pod jehož záštitou se konference uskutečnila.

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*