Rok 2018 v našem Klubu seniorů v Benešově nad Ploučnicí

  •  

V září 2018 to bylo 6 let, kdy se členové Klubu seniorů v Benešově nad Ploučnicí schází v nově vybudovaných prostorách bývalého OSP-pod Kinem. Klub měl v roce 2018 celkem 52 evidovaných členů. Zřizovatelem Klubu seniorů je Město Benešov nad Ploučnicí a jeho provoz zajišťují členové Klubu od pondělí do pátku, v době 9 – 12 hod.

V pátek 28. prosince 2018 se sešlo 32 členů Klubu seniorů, aby oslavili “ Silvestra“ a zhodnotili uplynulý rok. Vzpomínalo se na společné akce se seniory z partnerského města Heidenau a akce organizované městem a Centrem dětí a mládeže v Benešově n.Pl. A že jich bylo hodně -Rosenmontag, Velikonoční tvoření, MDŽ, Stadtfest, Slunovrat, Bowling, Kavárničky, Olympiáda seniorů (plavání, kroket, kuželky, petanque ), Keramika, Soutěž ve společenských hrách, Vánoční tvoření a Šipkařské turnaje.

Pro zajímavost jsem spočítal, kolikrát se hodilo šipkami na terče v roce 2018. Odehrálo se 6856 her. V každé hře hodil hrající 18 šipek. Celkem se tedy na terče odházelo neuvěřitelných 123 408 šipekKaždé čtvrtletí je připraveno členy Klubu “ narozeninové “ posezení s přípitkem, kávou a zákuskem pro všechny přítomné ( z příspěvků členů ). Oslavencům je popřáno a předán malý dárek. Jménem, doufám že všech benešovských seniorů, děkuji představitelům města a to jak bývalým i současným, za dlouhodobou podporu  občanů v seniorském věku. Zájemci z řad seniorů přijďte se podívat a informovat o činnosti benešovského Klubu seniorů.

Rudolf Čech, Klub seniorů Benešov nad Ploučnicí