Rodinné a Senior pasy už i jako mobilní aplikace

  •  

Služby Rodinné pasy a Senior pasy Ústeckého kraje můžete mít nově i ve svém telefonu. Mobilní aplikace tak ještě lépe pomůžou rodinám s dětmi a seniorům zjistit, kdo poskytuje slevy a další výhody.

Obě aplikace do mobilních telefonů vyšly na 310 tisíc korun a jsou už funkční. A to jak pro Android, tak pro IOS. Ke stažení jsou zdarma na obchodě Google Play. „Nyní již nemusíte dlouho hledat, kde využít výhody Senior pasu. Pokud si do svého chytrého telefonu stáhnete mobilní aplikaci, budete na možnost využití slevy upozorněni, kamkoli se vydáte,“ uvedla Petra Lafková, vedoucí odboru sociálních věcí. Stačí jen, když si zájemci stáhnou aplikaci a poté zadají číslo karty.

V letošním roce pokračovala realizace Rodinného pasu a Senior Pasu opět náborem dalších uživatelů, k tomu se uskutečnila propagační kampaň a administrativní zajištění projektu v následujících věcech: provoz a aktualizace www stránek projektů, provoz a údržba databáze rodin a poskytovatelů, provoz kontaktní linky, vydání a obnova karet včetně distribuce. Projekt probíhá v Ústeckém kraji od roku 2010.