RETRO: Kouzelné panenky dokázaly vrátit čas. Stačilo se dívat…

  •  

Která z holčiček by je neměla ráda… Panenka provází každé děvčátko od narození po celé dívčí dětství. Hračka, jejíž původ sahá až k samým počátkům naší civilizace. Fenomén napříč historií. Zhmotněný obraz lidské bytosti patří neodmyslitelně do všech holčičích pokojíčků. Někoho „panenkovská“ vášeň provází dokonce celý život. Tak nějak to bude také v případě hosta v lednovém Klubu seniorů.

Paní Věra Holcmanová schraňuje své panenky dlouhé roky a část své úžasné sbírky nyní přišla představit také obyvatelům kadaňského Domova. „Malý výlet nám neuškodí,“ usmívá se sběratelka při prezentaci roztomilé družiny a skromně dodává, „ale nemám nijak drahocenné kousky. Jsou to panenky na trhu spíše obvyklejší, přesto je mám všechny moc ráda. Ke každé se váže osobní vzpomínka, nějaký příběh.“

Její zápal a nadšení pro nádherného koníčka jsou patrné z každého vyřčeného slova. Poutavé povídání o panenkách všech kategorií, druhů, o jejich historii, doplnila připraveným tematickým videem. „Mohli bychom zde společně obdivovat panenky hodiny a hodiny. Obsáhnout všechnu tu krásu za jedno posezení nelze,“ vysvětluje nad mnohdy neuvěřitelnými obrázky. Příslib na budoucí setkání se tak přímo nabízí.

Netradiční návštěvu si klienti zařízení nebývale užili. Vrátili se do dětských let, vzpomněli na své nejmilejší hračky, dozvěděli se spoustu zajímavostí ze světa malých „človíčků“. Okaté panenky dokázaly, že mají své kouzlo v každém věku a nejsou nutně rozptýlením pouze pro nejmenší.

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*