Rektor Univerzity Karlovy navštívil ústecké seniory

  •  

Projekt „Česko! A jak dál?“ přijel do Ústí nad Labem představit seniorům rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima. „Jsem rád, že můžu být mezi vámi a seznámit vás s naším projektem „Česko! A jak dál?“, který chce diskutovat s odborníky bez politických pohledů, různá témata, která se dotýkají každého z nás,“ přibližuje rektor Tomáš Zima.

První téma, které projekt řeší, jsou dluhy a exekuce. „Je to pálivý problém, ne jen ve vašem kraji, kde to dotýká přibližně 18% obyvatelstva, ale hlavně v České republice, kde má exekuce skoro jeden milion lidí. Kdy je na tom nepředstavitelné, že dlužníkem už může být i dítě, které třeba chytí revizor bez jízdenky v MHD,“ dále dodává rektor Univerzity Karlovy s tím, že na exekucích vydělávají především vymahačské agentury a všehoschopní podnikatelé.

Ústecké seniory setkání s rektorem zaujalo, zapojili se do debaty na různá celospolečenská témata a došlo i na otázky na tělo.

Dalšími tématy, kterými se projekt zabývá, je například problém sucha, bezpečnosti občanů, stárnutí, ale také zemědělství nebo vzdělávání.