Rehabilitace v domácím prostředí urychluje uzdravování

  •  

V době rekonvalescence po úrazech, akutních operačních výkonech nebo po prodělání nemoci covid-19 potřebuje spousta, zejména starších pacientů, pomoc. Řešením je rehabilitační péče v domácím prostředí, která je vhodná pro pacienty všech věkových kategorií, pod vedením ergoterapeuta Ondřeje Vacka a fyzioterapeutky Šarloty Vackové z ústecké agentury domácí péče ACME. Ta kromě rehabilitace v domácím prostředí nabízí i domácí zdravotní a hospicovou péči.

Jaké druhy rehabilitací nabízíte a je domácí rehabilitace vhodná i pro seniory?

Nabízíme fyzioterapii, ergoterapii, postcovidovou rehabilitaci i veškerou další komplexní rehabilitaci po úrazech, při přítomnosti vrozených vad či nemocích. Naše péče je vhodná pro jedince jakéhokoli věku s různým typem postižení. Nejčastěji jezdíme za klienty po úrazech, operacích a s onemocněními, které je omezují v samostatnosti. Poskytujeme jim maximální možnou péči v  domácím prostředí.

Přiblížíte nám, jak přesně rehabilitace v domácím prostředí probíhá?

S každým klientem cvičíme individuálně a postupně zvyšujeme náročnost podle jeho fyzického stavu. Během správné rehabilitace dochází postupnému zlepšování, to pak klienta naučíme cviky, které může cvičit v domácím prostředí samostatně. Jde nám především o dosažení jeho maximální soběstačnosti. Pokud se stav však nelepší a blíží se vyčerpání žádanky od lékaře, tak se domluvíme s jeho praktickým lékařem na prodloužení naší péče. Podle závažnosti diagnózy může rehabilitace trvat týdny, či měsíce, ale máme i několik klientů, o které se staráme už roky.

Zmiňujete postcovidovou rehabilitaci. Jak probíhá?

Většina klientů, kteří jsou postiženi postcovidovým syndromem trpí následujícími příznaky – kašel, dušnost, zvýšená únava, bolesti hlavy, zad a hrudníku, nespavost, poruchy soustředění a spousty dalšími vedlejšími symptomy.  Takže v rámci rehabilitace využíváme dechovou a cévní gymnastiku. Klienta učíme správně dýchat, klademe důraz na posílení dýchacích svalů a celkové fyzičky. Zařazujeme i jednoduché cviky, které slouží ke zlepšení krevní cirkulace v dolních končetinách. Aby se stav klienta lepšil, je důležité zvyšovat náročnost cviků. Důležité je dodržovat pitný režim a posilovat imunitu. Klientům podáváme vysoké dávky vitamínu C, antioxidanty, detoxikanty a také vitamín D.

 

ACME Domácí péče s.r.o.

Železničářská 908/24

400 03 Ústí nad Labem

Email: info@acmepece.cz

Tel.: 475 216 331, 475 216 582, 774 410 715