První novoroční turnaj ve stolním tenise

Foto: Petr Knorr
  •  

V teplickém Kanapi začaly 18. ledna létat nad zeleným stolem bílé míčky. Bylo právě třináct hodin a deset seniorských sportovců netrpělivě svíralo pálky. Ale to už předseda základní organizace SPCCH Mirek Kalabza „odpískal“ novoroční turnaj.  Záhy kapičky potu zdobily víc a víc čela hráčů. Tak kdo vyhraje? Ten, nebo ta?

Ručičky na hodinách právě ukazovaly čas. To už je tolik? Bylo osmnáct hodin. Oba rozhodčí – Mirek Kalabza a Ruda Piller byli spravedliví a nehádali se. Kdo umí, ten umí!

Jak to dopadlo? Tady jsou výsledky:

  1. Rudolf Piller – zlato
  2. Eva Koudelová – stříbro
  3. Miroslav Kalabza – bronz
  4. František Buchbauer – dostal bramboru XXL
  5. Alena Kalabzová
  6. Ládík Panovský
  7. Sylva Helwigová
  8. Miroslav Kindl

Ze zákulisí turnaje:

Tři přihlášené hráčky se turnaje nemohly zúčastnit, a proto se omluvily. Hrdinka Sylva Helwigová jednu z nich zastoupila a obsadila pěkné sedmé místo! Nechybělo nadšení a radost ze hry. Fanouškové křičeli, jásali, no prostě fandili jak o život! Výherci byli odměněni dárkovými poukázkami. Novoroční turnaj ukončil přípitek Bohemia sektem a sborovým výkřikem „sportu zdar“! Proslýchá se, že už se všichni účastníci těší na závěr letošního roku 2024. To se totiž budou připravovat na druhý novoroční turnaj ve stolním tenise! A ten se už stane tradicí !

Věra Lukášková, SPCCH Teplice