Pro seniory připravujeme pestrou nabídku aktivit

  •  

Naši senioři se mohou zúčastnit nejen atraktivních výletů mimo zařízení, v nedávné době to byla například zajímavá prohlídka děčínské zoo, návštěva farmářských trhů, ale mohou uskutečnit i individuální nákupy dle vlastních zájmů. Další plánovanou akcí bude například exkurze do mýdlárny Rubens v obci Růžová nebo prohlídka zámeckých zahrad spojená s návštěvou palačinkárny a mnoho dalších cílů, to vše samozřejmě v případě dobré epidemiologické situace. Ale i naše každodenní nabídka volnočasových aktivit přímo v Domově pro seniory a Domově se zvláštním režimem je velice pestrá.

Ať již jde o skupinové akce, tak i o individuální aktivity „ušité“ na míru přímo určitému klientovi. Zde přinášíme malou fotografickou „ochutnávku“ z našich aktivit jako je např. soutěžní dopoledne v parku, skupinové povídání s farářem Mgr. Vladimírem Volrábem, aktivita v rámci projektu Příběhy kocoura Mikeše nebo kondiční cvičení s fyzioterapeutkou a aktivizační pracovnicí.

Dalších aktivit je ještě celá řada, např. společenská hra Bingo, procvičování jemné motoriky, kognitivních funkcí, aromaterapie, reminiscence, stolní hry, nácvik práce s tabletem a dalšími moderními technologiemi (Spoteee, SenTable), ruční práce a v neposlední řadě i návštěvy dětí z MŠ, studentů ZŠ, SŠ, VŠ, odborné přednášky, vystoupení hudebníků, zpěváků, tanečníků a mnoha dalších umělců.

Nesmíme zapomenout ani na spolupráci s dobrovolníky. Jsme všichni moc rádi, že se epidemiologická situace zlepšila, a tak se můžeme vrátit k normálnímu pestrému programu, který byl kvůli covidu-19 na dlouhé měsíce zcela minimalizován. Budeme si držet palce, aby se již nikdy nic podobného neopakovalo.

Dita Hornová, Centrum sociálních služeb Děčín