Příznivci finské hry Mölkky mají v Teplicích hřiště

  •  

V blízkosti sídliště Šanov II se schází parta nadšenců a hrají spolu finskou venkovní hru Mölkky. „Je to skvělá hra pro všechny nehledě na věk, navíc herní špalky lze koupit v každém hračkářství. A místní nadšenci pořádají pro zájemce veřejné tréninky každé pondělí a čtvrtek odpoledne,“ řekl primátor Hynek Hanza.

Starý plácek v Trnovanské ulici n v místě za lékařským střediskem zvelebil během měsíce teplický magistrát, takže v tuto chvíli mají hráči k dispozici nový povrch, nalajnované hřiště a lavičky k odpočinku. „Hřiště bude sloužit nejen příznivcům této hry, ale i dětem z okolí, které tak mají k dispozici další prostor, na kterém si můžou hrát,“ doplnil náměstek primátora Jiří Štábl.

Mölkky je finská házecí hra. O rozvoj této hry se velkou měrou zasadila finská společnost Tuoterengas, která od roku 1996 začala vyrábět mölkky sety a vytvořila ucelená pravidla, podle kterých se každoročně hraje i mistrovství světa. První ročník mistrovství se konal v roce 1997 a o čtyři roky později byla ve Finsku vytvořena Finská asociace hry mölkky (FIMA). V roce 2012 byl založen Český svaz mölkky, je členem FIMA.