Prestižní hry seniorů míří na sever Čech

  •  

Mezinárodní hry seniorů bude v roce 2020 hostit Ústecký kraj a město Most. Podle předsedy Krajské rady seniorů Aloise Malého se Mostu sjedou z celého Česka ale i ze zahraničí senioři, kteří chtějí trávit svůj život aktivně. Třetině účastníků letošních mezinárodních her seniorů bylo přes osmdesát let.

„Mezinárodní sportovní hry osobně vnímám jako propagaci sportovních aktivit vhodných pro starší generaci k posílení zdravého životního stylu, zároveň jde o důležitou společenskou událost, kde dochází k navazování přátelských vztahů,“ řekl hejtman Oldřich Bubeníček s tím, že by také rád představil účastníkům her krásy Ústeckého kraje.

Sportující senioři poznají totiž především Mostecko. „Využijeme příležitost i k představení dalších míst našeho regionu, protože žádný z krajů České republiky se nemůže pochlubit tolika významnými body nebo momenty české historie na svém území. Ať už se jedná o horu Říp svázanou s pověstí o příchodu praotce Čecha se svou družinou nebo Stadice s Přemyslem Oráčem či památný milost-ný příběh Oldřicha a Boženy odehrávající se v Peruci.

Na tyto tři základní místa navazují další, která rozhodně stojí za to navštívit,“ uvedl hejtman. Připomněl i přírodní a turistické zajímavosti regionu jako je například České Švýcarsko, projížďky lodí po Labi, vinice v Českém středohoří, Krušné hory, královská města na Ohři, včetně Žatecka a množství dalších míst.

„Velmi nás těší, že se právě v našem městě Most uskuteční mezinárodní sportovní hry seniorů. Je to pro naše město velká výzva připravit sportovní prostředí a disciplíny pro tolik seniorů,“ řekla náměstkyně primátora Mostu Markéta Stará a podotkla, že hry jsou zároveň důležitou společenskou událostí, kde dochází k navazování přátelských vztahů. „Jsem ráda, že je o sportování mezi seniory zájem. Jejich pozitivní reakce jsou pro nás organizátory největší odměnou. Že na sport není pozdě ani ve vyšším věku dokazují naši mostečtí senioři. Cením si jejich nadšení, s nímž se pouštějí do každé akce. Jsem za tato setkání moc ráda a věřím, že naše seniory nejen potěší, ale že si i zasoutěží,“ dodala náměstkyně primátora.

V Ústeckém kraji žije asi 240 tisíc seniorů. Ústecký kraj s Krajskou radou seniorů vytváří prostor pro komunikaci, konzultaci, spojování úsilí a dosahování přínosných výsledků ze společných aktivit ve prospěch rozvíjení občanské společnosti. „Proto trvale a systematicky podporujeme i Krajskou radu seniorů, a to například při vydávání Seniorských listů, při oslavách Mezinárodního dne seniorů, při zapojení rady seniorů jako stálého připomínkového místa při přípravě koncepcí a strategií Ústeckého kraje, při koordinaci a vzájemné podpoře aktivit organizovaných ve prospěch života seniorů,“ podotkl hejtman Oldřich Bubeníček.

Páté mezinárodní hry seniorů se uskuteční 7. až 10. července 2020 v Mostě. Vyjdou na zhruba 700 tisíc korun. Pořadatelé očekávají účast týmů z Německa, Polska. Maďarska nebo ze Slovenska. Hlavním cílem organizování her je propagace sportovních aktivit vhodných pro starší generaci. Soutěží se v 10 disciplínách: Běh na 30 metrů s míčkem na raketě, běh s kolečkem zatíženým břemenem, hod na dálku, běh na 60 metrů, hod míčem na koš, hod šipkami do terče, bollo ball, střelba na malou branku, hod míčkem na cíl a hod kroužky na jehlan.

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*