Pozvánka na novoroční výstup

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
  •  

Klub senioru KČT Krásná Lípa každoročně pořádá novoroční výstup na Vlčí horu. Letos to bude již po 40. Společný start je z náměstí v Krásné Lípě v 11:30 hodin. Nenáročná pětikilometrová trasa vede přes Krásný Buk, Sněžnou na Vlčí Horu z obce okolo studánky Veroniky k rozhledně. Nejstarší cihlová rozhledna na Šluknovsku byla Horským Spolkem pro Nejsevernější Čechy (Gebirgverein für das nördlichste Böhmen) postavena v letech 1887 až 1889, vedle horské chaty z roku 1885. Dvanáctimetrová rozhledna byla slavnostně otevřena 19. května 1889. V roce 1908 věž dostala konečnou podobu, vrcholové cimbuří bylo nadezděné a zastřešené, vyhlídková plošina, na kterou vede 64 schodů, byla osazená okny a věž dosáhla výška 19 metrů.

Pokud počasí dovolí, návštěvníkům se otevře nádherný pohled. Rozhledna nabízí kruhový výhled a můžete obdivovat souvislý hřeben Lužických hor, dominanty Luž, Jedlovou a Studenec. Jihozápadní strana vám nabídne pohled na Českosaské Švýcarsko. Uvidíte Růžovou horu, Děčínský Sněžník, ale zahlédnout můžete i stolové hory našich německých sousedů. Další výhledy ukazují Šluknovskou pahorkatinu, při dobré viditelnosti se v dáli rýsuje Ještěd, Jizerské hory či část Krkonoš.

Kolem 14:00 hodiny si účastníci připijí a popřejí do nového roku. Každá účastník dostane novoroční klubový kalendář. Návštěva rozhledny je 1. ledna možná i individuálně v průběhu dne od 10:00 do 15.00 hodin. Klub senioru KČT Krásná Lípa vás srdečně zve účasti.

Václav Hieke, Klub senioru KČT Krásná Lípa

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*