Povedený výlet litoměřických turistů

  •  

Každý náš turistický výlet má své půvaby a svá specifika. Ten dnešní jich měl hned několik. Procházka příjemnou a nenáročnou naučnou stezkou Klokočským lesem údolím říčky Rokytky z Bakova n. Jizerou do Mnichova Hradiště byla zpestřena dřevěnými výtvory neznámého šikovného umělce a obrázky křížové cesty.

Naše první zastavení bylo u kaple sv. Prokopa a Stapina se zázračným pramenem. Po dvou kilometrech jsme pak došli k bývalému zachovalému a soukromému zámečku Maníkovice. V Klášteře n. J. jsme se zastavili v unikátní restauraci Skála, která je zřízena přímo v bývalých sklepeních pivovaru. Zde jsme ochutnali místní pivo, někdo i kuchyni. Prohlédli jsme si objekt pivovaru Klášter, který vznikl a je na místě bývalého zámku. Pak již byl jen skok dojít po naučné Zlaté stezce Českého ráje přes řeku Jizeru do Mnichova Hradiště.

Překvapil nás zdejší zámek svou rozlehlostí a kapucínský klášter s kostelem sv. Anny svým půvabem, bohužel dost zanedbaným. Ještě zbyl čas na chvíli si prohlédnout náměstí města, příp. se občerstvit a dojít v klidu k nádraží. Počasí bylo tak trochu aprílové namísto podzimní, provázelo nás slunce, malá mírná přeprška, pak vítr a opět slunce. A slunce nás nakonec doprovodilo až do Litoměřic.

Turisté z Litoměřic

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*