Povedený Sportfest 2023

  •  

Dvacátého září se po dlouhé pauze opět uskutečnil Sportfest seniorů v sousedním Německu, pořádaný organizací Kreissportbund Erzgebirge, kterého jsme se jako Klub seniorů, již pěkných pár let zúčastňovali. A tak jsme potvrdili účast na společném česko-německém setkání a rozhodli se reprezentovat naše končiny. Na tuto akci jsme pozvali i Seniorklub z Kovářské, se kterým jsme navázali spolupráci. Seniorklub v Kovářské se nazývá „Babinec“ a skládá ze samých žen.

Účast byla opravdu veliká. Akce se konala v lázeňské oblasti Kurpark Termalbad Wiesenbad. Senioři se mohli zúčastnit disciplín odpovídajících jejich věku a jejich schopnostem. Za zmínku stojí Bowling, Obří šachy, Cviky na trampolíně, Nordic Walking a chůze s průvodcem po lázeňském parku, Yoga pro seniory, Aktivní pohyb při hudbě a spousta dalších atrakcí. Na setkání vystupovaly i dětské soubory, které svým zpěvem a tanečním vystoupením zpříjemnily celkovou pohodu. Mohli jsme ochutnat i domácí koláče, které chutnaly jako od naší babičky. Vystoupila zde i místní hudební skupina, která hrála k tanci a k poslechu.

Čas rychle uběhl a tak jsme museli myslet, ač neradi, na návrat domů. Akce byla opravdu velmi dobře připravena a noví organizátoři se opravdu nemají za co stydět. Příště určitě pojedeme zas. Naše řady seniorů bohužel řídnou, ale doufáme, že nás doplní noví zájemci, kteří budou mít o práci v klubu zájem a přijdou i s novými nápady na činnost klubu. V příštím roce opět plánujeme zájezdy po vlastech českých, které byly nejen poučné, ale i úspěšné.

Milan Hodboď, Seniorklub Vejprty