Potlesk životu v Teplicích

  •  

Den seniorů v Teplicích připravila a uskutečnila teplická okresní organizace SPCCH a také Klub seniorů Českobratrská. Stalo se v sobotu 21. září 2019 v šanovské Mušli. Počasí skvělé a nálada dříve narozených veselá. Tak to má být. A bylo!

Mezi seniory přišel primátor statutárního města Teplice Hynek Hanza, který poblahopřál důchodcům k svátku a pak už začala pestrá dvouhodinová zábava.

Jako „předkrm“ se na pódiu objevila šestiletá taneční skupina Hejno vran z Ústí nad Labem, která návštěvníky příjemně naladila. Na ženách zazářily žluté sukně a mašličky na hrudích. Průměrný věk tanečnic byl 61 roků. Následovalo vystoupení talentovaného dvaadvacetiletého zpěváka Jana Dvořáka z Chomutova. Přednesl s velkým citem několik muzikálových árií. Jeho vystoupení bylo oceněno obrovským potleskem a pochvalnými výkřiky. A pak před diváky předstoupili „ Mužoreti“ z Hořic. Džentlmeni byli oděni do černých klobouků a obleků, mnohým zdobily klopy sak nejrůznější vyznamenání. V rukou hrdě nesli paraplata – nepostradatelnou taneční pomůcku. Byla legrace a přesto těmto starším pánům nechyběla noblesa. Soubor se zrodil před šesti lety a jmenuje se ARTrosa.

Návštěvníci s nadšením přivítali i ukázky výcviku asistenčních psů z Prahy. Pes Skipi bude už na Vánoce předán nevidomému pánovi a bude ho provázet celým životem. Ostatní pejskové chodí pravidelně na návštěvy do domovů důchodců a za mentálně postiženými dětmi. Fenka Čivava, která konečně začíná poznávat lidskou lásku – pochází totiž z množírny – je oblíbenou společnicí ležících seniorů.

Den seniorů také zpestřily svým vystoupením dvě hudební skupiny. A sice tepličtí Kacíři, jejichž rozsáhlý repertoár je zaměřen na country hudbu a skupina Windiband z Krupky, která se zaměřuje na taneční hudbu.

Součástí programu bylo i předání ocenění vítězům fotografické soutěže „Seniorské oko“, kterou uspořádala teplická okresní organizace SPCCH a  Klub seniorů Českobratrská.

Absolutním vítězem se stal Petr Prokel, druhé místo obsadil Oldřich Holub a třetí byl Petr Knorr.

 

Zdena Večerníková, ZO SPCCH Teplice