Postřehy z krajských her seniorů v Mostě

  •  

V úvodu velké poděkování organizátorům a všem, kteří se na hrách podíleli. Vzhledem k počasí se musela řešit takzvaná Mokrá varianta a přemístit hry do haly. Nebýt lukostřelby, měly by hry hladký průběh. Tím se zdrželo i vyhodnocení her, které trvalo velmi dlouho, a nakonec byly vyhodnoceny pouze tři první týmy. Krátce k lukostřelbě. Byl to extrém, který se bodově vymykal všem ostatním disciplínám. A tato disciplína nakonec také rozhodla o celkovém pořadí her. Bez lukostřelby, jak jsem si spočítal, by pořadí bylo zcela jiné a podle mne spravedlivější.

Další mé zamyšlení se týká disciplíny Kroužky, které byly zcela nevhodné, na hrách nepoužité, o čemž svědčí příklad, že ze 182 startujících, byla 140x zapsaná nula! Poznámka: každá disciplína by měla být zábava. Podobnou disciplínou byl hod na koš, kde hodně přes 100 účastníků mělo také nulu. Poznámka: zde to byla hlavně velká vzdálenost hodu na koš.

Nedůstojné bylo vyhodnocení her v jídelně, kde byl vydýchaný vzduch a žádné informace o vyhodnocení a chyběla také káva. A stejně se nakonec vyhodnocení muselo změnit. Tímto dávám k zamyšlení a diskuzi jak postupovat v příštích hrách seniorů.

Pepa Houška, účastník několika mezinárodních her a také vítěz a organizátor mnoha republikových turnajů v různých sportech.