„Poslušně hlásím, že se hlásím!“ Kadaňský Domov navštívil nejslavnější voják české historie

Foto: Zdeněk Moravec
  •  

„Poslušně hlásím, vašnostové, že jsem zde. Já jim to povím takhle. Moc jsem se k vám těšil, protože co si budem lidičkové dobří povídat, já už taky nejsem nejmladší, táhne mi dobře na sto třicet pět let a mezi svejma je člověku nejlíp. To dá přeci rozum, né?!“

Kdo by ho neznal… Jeho jméno je synonymem úsměvu, dobré nálady a široké škály (ne)uvěřitelných historek. Dobrý voják Švejk, literární fenomén spisovatele Jaroslava Haška, se po čase opět přivítal s obyvateli kadaňského Domova pro seniory, a setkání to bylo jako vždy úžasné. Hodinka plná písniček a vyprávění rozzářila tváře všech přítomných, jedinou chybičkou na kráse je, že ono těch šedesát minut uteče pokaždé tak nějak moc rychle. Zastavit na chvíli čas a zpívat, a poslouchat, a provolávat se Švejkem slávu císaři, a zase zpívat…, a bylo by dobře.

Do Kadaně nepřijel Josef Švejk (herec Přemysl Kubišta) ani tentokrát sám, doprovod, a to jak herecký, tak hudební, mu dělala baronka Kákony (herečka a manželka Jitka Kubištová), na scéně se objevila také nezbytná bytná paní Müllerová. Její vsuvku si s gustem „střihla“ ředitelka Domova Lenka Raadová. Všem jmenovaným patří velké poděkování za skvělý zážitek.

 

Zdeněk Moravec, MSSS Kadaň

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*