Poslušně hlásím, vašnostové, že jsem opět zde! Švejk na kadaňské seniory ani letos nezapomněl

Foto: Zdeněk Moravec
  •  

Kdo by ho neznal… Jeho jméno je synonymem úsměvu, dobré nálady a široké škály (ne)uvěřitelných historek. Dobrý voják Švejk, literární fenomén spisovatele Jaroslava Haška, se po roce opět přivítal s obyvateli kadaňského domova pro seniory, v časovém sledu již podeváté v řadě, a setkání to bylo jako vždy úžasné. „Moc jsem se k vám těšil, protože co si budem lidičkové dobří povídat, já už taky nejsem nejmladší, táhne mi pomalu na sto třicet pět let a mezi svejma je člověku nejlíp. To dá přeci rozum, né?!“ hlásil při příchodu legendární hrdina.

Hodinka plná písniček a vyprávění rozzářila tváře všech přítomných, jedinou chybičkou na kráse je, že ono těch šedesát minut uteče pokaždé tak nějak moc rychle. Zastavit na chvíli čas a zpívat, a poslouchat, a provolávat se Švejkem slávu císaři, a zase zpívat…, a bylo by dobře.

Josef Švejk, herec Přemysl Kubišta, nepřijel ani tentokrát sám, doprovod, a to jak herecký, tak hudební, mu dělaly baronka Kákony, herečka a manželka Jitka Kubištová a také rozkošně rozpustilá ramcajcajda Margaret, herečka a dcera Markéta Heřmanová.

Zdeněk Moravec, MSSS Kadaň