Posluchači U3V vystavují v knihovně

  •  

Ve Vědecké knihovně se koná výstava prací posluchačů kurzu Imprese pro pokročilé na Univerzitě třetího věku UJEP.

Kurz Imprese pro pokročilé vede lektorka Jitka Kratochvílová  a je koncipován jako soubor tvůrčích etud, kde se účastníci postupně seznamují s impresionistickým stylem malby a zkouší si nejrůznější postupy práce, učí se techniku akrylové malby a zároveň pracují na budování svého osobitého malířského rukopisu. Cílem jednotlivých etud je připravit posluchače na samostatnou tvůrčí činnost, naučit je vnímat krajinu, všímat si světla v krajině a dokázat vyjádřit nejen tvary a barvy, ale i atmosféru daného místa.

„Krušné hory tvoří dominantu našeho kraje, a proto jsou i častým námětem maleb. Cyklus „Z Krušných hor“ obsahuje pohledy jak notoricky známých míst: pohled na Komáří vížku, Cínovec, Sedmihůrky, Moldavu, lesy kolem Telnice a Adolfova, přehradu Fláje, Klíny, tak dnes méně známá místa, třeba Pašeráckou stezku, Dlouhou louku nebo okolí Moldavské železniční dráhy,“ přibližuje místa, kam dochází s jejími staršími posluchači malovat do plenéru, Jitka Kratochvílová.

Výstava je instalována v prostoru volného výběru Vědecké knihovny UJEP ve 3. patře až do konce března 2020. Je pro veřejnost dostupná zdarma od pondělí do čtvrtka 8:00–20:00 hodin, v pátek 8:00–17:00 hodin a v sobotu 8:00–12:00 hodin.

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*