Policisté a strážníci školili teplické seniory

  •  

V prostorách služebny Městské policie Teplice se konala beseda pro seniory na téma „Šmejdi“. Seniorům přednášel policejní preventista a tepličtí strážníci.

Seniory na úvod pozdravil teplický primátor Teplice Hynek Hanza a všem přítomným seniorům představil dva projekty realizované pod jeho záštitou. Jedná se o „Osobní alarmy pro seniory“ a „Seniorské obálky“, které mají v případě zdravotních komplikací urychlit záchranným složkám identifikaci obtíží a usnadnit kontaktování blízkých osob.

Senioři byli seznámeni se zásadami, které když budou dodržovat, tak lépe předejdou rizikům, které jim hrozí. Vyslechli si i konkrétní případy z praxe, kdy se oběťmi stali senioři, ale také rady, jak se v krizové situaci zachovat.

Okruh témat byl široký, přes bezpečný pohyb na ulici, bezpečnost doma, nebo při nákupech, podvody na seniorech včetně „legend“, které pachatelé používají, po fenomén posledních let – uzavírání distančních smluv o dodávce energií, případně poskytování například mobilních služeb při domovním prodeji, nebo prostřednictvím telefonního hovoru.

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*