Pečovatelky v Bílině mají nové zázemí

  •  

Nová přístavba za více než třináct milionů korun bude sloužit bílinským pečovatelkám. Kromě zázemí terénní pracovníky tu bude od příštího roku sídlit i nová poradna pro pečující osoby.

Stavební práce na přístavbě začaly už loni. „O vybudování lepšího zázemí pro terénní pracovníky Pečovatelské služby jsme začali uvažovat již v roce 2015, celý proces byl však velmi náročný a vyskytlo se několik problémů, které dokončení prací oddálily. Nyní je však již vše v provozu a přístavba může začít sloužit svému účelu,” řekla starostka Bíliny Zuzana Schwarz Bařtipánová.

„Pečovatelská služba se během uplynulých deseti let rozrostla co do počtu pracovníků dvojnásobně, rozšířila se provozní doba a nabídka služeb. Zároveň již nepůsobí jen na území města Bíliny, ale i v dalších obcích, které o tuto službu pro své obyvatele měly zájem. Kvalitní a moderní zázemí si tedy jistě zaslouží,“ doplnila Bařipánová.

Moderní prostory bude nyní využívat patnáct terénních zaměstnanců Pečovatelské služby. Od ledna příštího roku by tam měla začít fungovat i poradna pro pečující osoby, o kterou je v Bílině velký zájem. “Pečující osoby se na nás stále obracejí s mnoha otázkami, dlouhodobě mají problém vyznat se v nejrůznější legislativě, ale i v dalších věcech. Proto jsme se rozhodli otevřít poradnu, kde budeme poskytovat poradenství jak v oblasti péče samotné, tak i v legislativě a navazujících sociálních službách,” nastínila vedoucí Pečovatelské služby Markéta Kalivodová.