Pandemie hatí plány turistů

  •  

Vzhledem k pandemické situaci nemohli turisté z Krásné Lípy v posledním roce uskutečnit řadu akcí. Přesto členové klubu nezahálí. „Připravili jsme novou soutěž, abychom motivovali lidi k pohybu, najdete ji na www.kctkrasnalipa.cz,“ vysvětluje předseda klubu Václav Hieke.

Plány turistům zhatil covid

„Na rok, v kterém jsme si připomněli 150. výročí povýšení Krásné Lípy na město, jsme měli připraveno téměř tři desítky akcí mimo našich tradičních i významnou celostátní,“ říká Václav Hieke. „Z epidemiologicko-hygienických důvodů se neuskutečnil Pohádkový les a Skalní hrádky Labských pískovců. Skrečovat jsme museli na poslední chvíli připravený 60. ročník okresního Jarního srazu. Turistické akce se uskutečňovaly při dodržení hygienických nařízení v komorním uskupení,“ vyjmenovává smutně.

Kaplička jako připomínka

Nejvýznamnější akcí členů klubu byla stavba kapličky sv. Antonína Paduánského. Její slavnostní vysvěcení proběhlo loni v září. „Tato historicky největší klubová investice zůstane jako trvalá připomínka na náš klub. Stavba byla provedena brigádnicky, cihly členové klubu nabourali svépomocí, řezivo poskytlo město ze svého lesa, dárci věnovali oltář v podobě vitráže. Další stavební prvky, bylo nutné koupit. Nejnákladnější byl vstupní žulový portál, dále pak kamenné obložení soklu a vchodové dveře z masívu,“ vyjmenovává Václav Hieke. Kapličku najdete na žluté turistické trase směřující z Vlčí Hory k Vlčímu potoku směrem na Brtníky.