Pacienti onkologie dostali polštářky

  •  

Více než dvě stovky polštářků předala pacientům Onkologického oddělení ústecké Masarykovy nemocnice ředitelka výstavy Prague Patchwork Meeting Jana Štěrbová.

Uznávaná česká autorka a lektorka v oblasti art quiltu Jana Štěrbová předávala dar v ústecké nemocnici už loni. „V rámci našich meetingů děláme vždy i charitativní akci. V posledních dvou letech jsem organizátorkou charitativních akcí já. Loni jsme vyráběli deky, kterými zde v nemocnici přikrýváme miminka v inkubátorech, letos jsme se rozhodli podpořit onkologické pacienty,“ vysvětlila hlavní sestra Masarykovy nemocnice Markéta Svobodová, která se ve volném čase věnuje právě patchworku.

Podle Jany Štěrbové byl zájem švadlenek o aktuální projekt mimořádný. „Ozývaly se nám dámy i ze zahraničí. Polštářky jsme vystavovaly i na Prague Patchwork Meetingu, kam nám návštěvníci nosili řadu dalších. Už nyní se navíc lidé ptají, jaký bude další charitativní projekt pro Masarykovu nemocnici,“ řekla Jana Štěrbová.

Polštářky převzala primářka onkologie Martina Chodacká s vrchní sestrou oddělení Janou Švandovou. „Pacienti polštářky dostanou při přijetí, poté si je odnesou domů a při příští návštěvě si je mohou zase přinést. Dostávat je budou pacienti onkologického oddělení v Ústí nad Labem i v Chomutově,“ upřesnila primářka.

Za dlouhodobou podporu nemocnice poděkoval i ředitel Masarykovy nemocnice Josef Liehne. „Velice mě těší zájem všech, kteří podporují ústeckou nemocnici, její personál i pacienty. Rád bych poděkoval za pěkné dary, které často zdobí i milé osobní vzkazy. Poděkování ale patří i zaměstnancům onkologického oddělení v čele s primářkou Martinou Chodackou za péči, se kterou se pacientům denně věnují,“ dodal.