Osmička pomáhá lidem, kteří se starají o blízké, i přes sociální sítě

  •  

Všichni jsme věřili, že se druhá polovina letošního roku ponese v pozitivnějším duchu a všichni se budeme moci vrátit ke společnému setkávání, bohužel tomu tak není. „Současná situace nenahrává ani kurzům spolku Osmička Ústí,“ říká ředitelka spolku Věra Kosová a dodává, že na druhou stranu je možnost vyzkoušet si nové způsoby komunikace a objevit další možnosti, jak pomáhat klientům přímo.

Čím se spolek Osmička zabývá především?

Především usnadnit péči těm, kteří se doma starají o své blízké dlouhodobě či vážně nemocné a nabídnout jim možnost služeb, které jim pomohou tuto nelehkou situaci zvládat. Spolek Osmička Ústí má za cíl klientům a jejich rodinám pomáhat řešit tíživé životní situace nebo překonávat významné překážky, které jim brání „pečovat s lehkostí“.

Sociálních sítí? Kde přesně vás klienti najdou?

Nechali jsme se inspirovat a zřídili jsme facebookové stránky spolku Osmička Ústí. Zde s námi lidé mohou být stále v kontaktu. Najdou tu praktické rady, jednoduché návody, zajímavé inspirace, a jak doufáme, brzy také instruktážní videa.

Proč jste zvolili zrovna sociální sítě?

Protože nám umožní přímou komunikaci s klientem a řešení jeho problému prakticky „ušité na míru“. Navíc můžeme s klienty sdílet další užitečné odkazy a informace, které využijí při péči o sebe nebo své blízké.  Výhodou je i fakt, že je to rychlé. Doposud jste se například zeptali na některou pomůcku a náš pracovník ji mohl popsat, vysvětlit, případně přivézt katalog, či zprostředkovat kontakt. Prostřednictvím Facebooku je vše jednodušší. Učiníte dotaz a my rovnou posíláme fotku, takže pomůcku hned vidíte nebo pošleme odkaz na dodavatele a případně i katalogové číslo vybrané pomůcky.

Pro klienty je výhoda v čem? Třeba zrovna u těch pomůcek.

Například se předejde nepříjemnostem, kdy je klientovi napsaná jiná pomůcka. Takhle ukáže číslo pomůcky svému lékaři a ten hned ví, co předepisuje. Můžeme sdílet ilustrativní fotografie, třeba bezbariérové koupelny, před a po úpravách. To zase klientům pomůže představit si, jak lze některé bariéry prakticky vyřešit.

Není to pro klienty příliš veřejné prostředí?

Tyto stránky právě nabízí v podstatě klubové prostředí, kde mohou všichni, kdo chtějí bezpečně sdílet své problémy, bolístky a své příběhy. Což má zase dobrý psychologický efekt, protože víte, že v tom nejste sami. Máte s kým se podělit o své starosti a třeba i možnost najít nové přátele.

Zvládnou vás najít i zájemci z řad seniorů?

Na Facebooku jsme pod názvem Osmička Ústí, z.s. Momentálně jsou stránky ve zkušebním provozu, ale i přesto už tam máme několik užitečných příspěvků a praktických návodů. Každý, kdo potřebuje, nás může oslovit na uvedených kontaktech a my se vším pomůžeme.

Spolek Osmička Ústí můžete kontaktovat na telefonním čísle 774 441 046, emailem: osmickausti@seznam.cz nebo na webových stránkách www.osmicka-usti.cz

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*