Oslavili jsme MDŽ…

  •  

Den před svátkem žen nám přijeli zahrát O.L.I.. Duo manželů, kdy paní zpívá za klávesového doprovodu svého manžela. Provedli nás všemi hudebními žánry k našemu potěšení. Spontánně jsme si zazpívali. Čardáš na přání pana Hajnára v nás zpěnil krev až nás to vytáhlo do tance. A byť jsme velkou část programu proseděli, tak závěr zvedl ze židlí i ty, co již dlouho netančili a to navzdory našim zdravotním handicapům. No, bezva zábava, byla to paráda!

Na MDŽ jsme se všichni moc těšili na děti z MŠ Dubánek, na jejich vystoupení s písničkovým pásmem, které jsme odměnili velkým potleskem. Setkání s dětmi se uskutečnilo na naší zahradě při nádherném jarním počasí. Sluníčko svými hřejivými paprsky a azurová obloha podpořili naše setkání.

Děti nám přichystaly dárečky – papírový vějíř s kytičkami, zhotovené vlastními silami a dovednostmi za pomoci p. učitelek. Každé dítko předalo dáreček jednotlivým seniorkám a nakonec i seniorům za to, že také přišli. Hemžení dětiček na sluníčku, na trávníku, s jejich štěbetáním a rozpaky za kým jít a kdo ještě nedostal, jejich rozzářené oči nás vždycky potěší, naplní naše srdíčka radostí. Zároveň nám tak trochu vypálily „rybník“.

Přichystali jsme v dílně pro nahlášený počet dětí 21 polštářků. Ale….při přípravách jsme den předem dostali informaci o tom, že dětí přijde 30. Nejdříve nás to vyděsilo, poté se řešilo, kdy ušít dalších 9 kousků. A protože to bylo časově náročné a byli bychom ve stresu, rozhodli jsme se protentokrát dětem poděkovat sladkou odměnou. Pan Hajnár spolu s Dankou dětem předali sladkosti a nám, ženám, kytičku k našemu svátku…tulipán ve vazbě s kočičkami a buxusem. Nás ženy přání i kytička potěšila. A ostatní polštářky došijeme v klidu na další setkání. A to už se opravdu moc těšíme…

Za klienty DD Dubí, ul. Ruská, Jana Matoušková