Opravená kaplička dostala nové schody

Foto: Mikuláš Peterka
  •  

Klub českých turistů Krásná Lípa svou činností navázal na svého předchůdce, na Horský spolek pro nejsevernější Čechy, který v regionu působil od roku 1885 až do začátku druhé světové války a opravuje a obnovuje turistickou infrastrukturu. Provozuje dvě rozhledny, zprovoznil první vozíčkářskou stezku v Ústeckém kraji, pečuje o pět studánek a v neposlední řadě vrací do přírody krajinotvorné prvky, které tam patří.

Po úspěšné záchraně kapličky sv. Anny, klub vystavěl repliku kapličky sv. Antonína. „V loňském roce klub postavil na Vlčí Hoře repliku kapličky sv. Antonína Paduánského a letos díky veřejné sbírce jsme zakoupili na míru zhotovené žulové schody,“ říká Václav Hieke z krásnolipského klubu turistů.

Ve spolupráci s městem se příznivcům podařilo do krajiny vrátit objekt, který dotvářel po léta její ráz. „Práce probíhaly formou dobrovolných brigád. Cihly členové klubu nabourali svépomocí, řezivo poskytlo město ze svého lesa, oltář v podobě vitráže věnovali dárci,“ popisuje Václav Hieke a dodává, že nové schody byly osazené v červnu.