Online koncerty divadla najdete na webu

  •  

Od začátku roku až do března si v Severo českém divadle předsevzali dva úkoly. První se týkal budovy divadla. V divácké části dokončili rekonstrukci sociálního zařízení, kde těmto prostorám navrátili nejenom funkčnost, ale i důstojný, slohově čistý ráz, korespondující  s celkovým interiérem divadla.

Druhý už se týká souboru. Baletní složka připravila a zrealizovala jakousi předpremiéru triptychu (A. Vivaldi – Čtvero ročních dob, C. Debussy – Faunovo odpoledne, M. Ravel – Bolero). „Sice bez diváků, nicméně za přítomnosti kamer jsme pořídili záznam toho představení,“ popisuje ředitel divadla Miloš Formáček. Podařila se také připravit Čardášová princezna, opereta skladatele Emmericha Kálmána, která zazáří v krásných kostýmech a v atraktivní dekoraci nejenom na domácí scéně, ale rovněž i v zahraničí. „S určitým napětím sledujeme, zda budeme moci uskutečnit několikadenní zájezd do německého Furthu v červnu s Verdiho operou Aida, a na přelomu září a října jsme pozváni s operou La Traviata do rakouského Vilachu,“ připomíná ředitel.

Podobně je na tom i dlouho připravovaný koncert „Český melodram“. „K výročí 330 let umrtí W. A. Mozarta plánujeme na 25. srpna koncert instrumentálně-vokální z jeho známých děl, na září zvažuje[1]me koncert k výročí 1.100 let úmrtí sv. Ludmily. Jinak ovšem pro naše příznivce máme připraveny průběžně další „online“ koncerty orchestru a baetu, které s příslušnými odkazy najdete na webových stránkách divadla www.operabalet.cz,“ uzavírá Formáček.