OHLÉDNUTÍ: Zasněžený výlet plný překvapení

Foto: pixabay.com
  •  

V polovině prosince se senioři teplické ZO SPCCH vydali hledat nevšední vánoční atmosféru. Cílem byla návštěva lázeňského města Seiffen, v německých Krušných horách, které leží zhruba 50 kilometrů za česko-německou hranicí.

Městečko bylo malebně zasypáno bělostným sněhem, o kterém se nám na Teplicku může jen zdát. Nádherná adventní výzdoba překvapovala na každém kroku. Seiffen žije řezbářskými tradicemi a je to vidět všude kolem. Vyrábí se zde dřevěné hračky, například figurky horníků, louskáčky, betlémy i hlavolamy, což dokumentuje místní muzeum hraček, které jsme samozřejmě navštívili.

Dodnes najdeme v městečku na sto domků s fungujícími řemeslnými dílnami. Naše kroky vedly i k pozdně baroknímu kostelu z roku 1776, kde se mimo jiné konají vánoční koncerty. Největší slavností roku je však adventní průvod horníků v historických uniformách, kterým dělají špalíry tisíce zvědavých návštěvníků. I my – senioři z Teplic, jsme byli mezi nimi.

K příjemným zážitkům patřila i tradiční ochutnávka německých gastronomických specialit a popíjení svařeného vína s amarantem.

Věra Lukášková

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*