Ohlédnutí za létem a začínající podzimní sezonou

  •  

Senioři ze Spolku ústeckých seniorů se nenudili. Začátkem srpna se uskutečnil pobyt v Sezimově Ústí pod vedením Marie Pšeničkové, kde bylo třiapadesát našich členů. I přes nepřízeň počasí se všem celý nabitý program velmi líbil.

Další, zahraniční pobyt, zrealizovala Jaroslava Vogelová od CK Čedok, a to do Bulharska. V hotelu Azalia, který se nacházel v oblasti Sv. Konstantin, si pohodu u Černého moře užívalo dvaapadesát našich seniorů. Poslední večer na rozloučenou patřil tanci při živé hudbě saxofonu. Pobyt na přelomu srpna a září nám rychle utekl. Dokonce jsme zvládli i tvrdé přistání a pozdě v noci dojeli do svých domovů.

Další pobyt, tentokráte v Turecku, následoval v polovině září do luxusního hotelu Washington Spa, který vybrala pro osmnáct účastníků Jana Křesťanová, také od CK Čedok. Velmi přívětivé moře, krásné počasí a parádní prostředí všechny potěšilo. Domů jsme se vrátili odpočatí a spokojení.

Hned se začátkem září odstartovaly i naše pravidelné schůzky, které se konají vždy v pondělí a v úterý v restauraci Domu kultury od 13:00 do 15:00 hodin. Práce pro členy výboru se nezastavila. Marie Pšeničková ještě sezónu zakončila 20. září posledním poznávacím výletem do Žlebu se zastávkou na oběd v Kutné hoře, kde si někteří i stihli prohlédnout historické město. Přímo letní počasí však lákalo k dalšímu občerstvení. Byl to pěkný výlet.

Dlouholetý člen Krajské rady seniorů Ústeckého kraje Jiří Dospěl se se šesti členy, zajel podívat na oslavu Dne seniorů v Mostě. Zde se mohli inspirovat nabídkou francouzských trhů, kulturou i dalšími aktivitami.

Jaroslava Vogelová, Spolek ústeckých seniorů