Odlehčovací služba pomůže rodinám seniorů

  •  

Dobětický domov zavedl pro seniory takzvanou odlehčovací službu. Tou chce ulehčit život rodinám a osobám pečujícím o seniory, kteří potřebují dopomoc při běžných denních činnostech.  „Dočasným zástupem při péči chceme pomoci především rodinám a jednotlivcům pečujícím o seniory ve špatném zdravotním stavu a umožnit jim tak najít čas pro vlastní odpočinek, obnovu sil a vyřízení osobních záležitostí,“ řekl náměstek primátora pro sociální oblast Tomáš Vlach.

Pro klienty jsou připravena dvě lůžka v rámci dvoulůžkového pokoje. Pokoj je vybaven nábytkem, má vlastní bezbariérové WC a společnou koupelnu. „Chtěl bych touto cestou velmi poděkovat vedení a zaměstnancům domova pro seniory v Doběticích za spolupráci na tomto projektu,“ dodal náměstek Vlach.

Služba je určená pro seniory od 55 let, kteří potřebují běžnou každodenní pomoc, mají sníženou soběstačnost z důvodu věku, chronického onemocnění nebo zdravotního postižení a jejich situace vyžaduje pomoc jiné osoby. Určena je primárně seniorům, kteří žijí na území města Ústí nad Labem, a je o ně pečováno v domácím prostředí. Bližší informace včetně ceníku získáte na webu DPS Dobětice, na e-mailu socialni@dd-dobetice.cz nebo na telefonním čísle 737 251 812.