OD VÁS: Silvestr v Domově důchodců Čížkovice

  •  

Rozloučení se starým rokem a přivítání roku nového proběhlo v Domově důchodců Čížkovice 28. prosince. Silvestrovská výzdoba plná třásní, balónků a barev připomínala nastávající bujaré oslavy.

Čtyřiatřicet uživatelů se ve dvě hodiny odpoledne sešlo v jídelně v prvním patře. Na uvítanou jim bylo přineseno menší sladké pohoštění ve formě vánočního cukroví, vánočky, čaje a kávy s mlékem. Pro všechny zúčastněné byl velkým překvapením pan Feikl, který celé silvestrovské odpoledne zpříjemnil hrou na harmoniku a zpíváním známých lidových písní. Ve tři hodiny nastala dlouho očekávaná chvíle. Utichly tóny harmoniky a nastalo odpočítávání. Přivítání nového roku 2019 započalo výstřelem zlatých konfet a lahví šampaňského. Během přípitku zazněl proslov, který zrekapituloval rok 2018 a zároveň popřál do roku 2019 mnoho spokojených chvil, pohody a hlavně všem pevné zdraví. Cinkání skleniček potvrdila slova. Rozdaly se chlebíčky a za zvuků harmoniky pokračovala volná zábava plná zpěvu, tance a povídání.

Uživatelé si odpoledne užili, což bylo možné spatřit na mnoha usměvavých tvářích, s jiskrou v očích. Bujaré odpoledne se pomalu chýlilo ke svému závěru. A jak se říká: „V nejlepším je třeba skončit.“ Dozněly zvuky harmoniky a za velkého potlesku pro pana harmonikáře se uživatelé plní zážitků pomalu rozcházeli do svých pokojů. Spokojené a usměvavé tváře dosvědčovaly, že si uživatelé celé odpoledne příjemně užili.

 

Bc. Michaela Hrnčířová

Domov důchodců Čížkovice