O dávky si požádáte od července i na poště

  •  

Úřad práce testuje spolupráci s Českou poštou. Vybrané pobočky pošty v Ústeckém kraji budou od července nově přijímat žádosti o příspěvky na bydlení, rodičovský příspěvek a přídavky na děti.

„Česká pošta nebude nahrazovat činnost Úřadu práce České republiky. Samotné vyřízení dávek, tedy jejich přijetí, kontrola, schválení a vyplacení, i nadále zůstane plně v kompetenci úřadu práce, stejně jako možnost podat si žádost osobně na jeho kontaktních pracovištích. Občanům bude k vyřízení podání s asistencí na poště stačit pouze jejich občanský průkaz a nezbytné dokumenty,“ říká generální ředitel Úřadu práce ČR Daniel Krištof s tím, že pošta bude v podstatě fungovat jako takzvaná chytrá podatelna. To znamená, že pošta nebude poskytovat poradenství, přijme jen žádosti.

S úřadem práce bude spolupracovat více než padesátka míst v Libereckém a Ústeckém kraji a na Vysočině. Výsledky pilotního projektu by měly být známy koncem roku. Pokud se osvědčí, zváží se jeho rozšíření i na ostatní pobočky pošty napříč republikou.

Napište první komentář

Přidat komentář