Nový turistický průvodce po Ústeckém kraji

  •  

Ústecká knihovna vydala novou knižní publikaci s názvem „Zírej na ten kraj, toulky s knihovníky Ústeckým krajem“. Kniha obsahuje 28 zajímavých tipů na výlety po Ústeckém kraji a jednotlivá místa vytipovávali knihovnice a knihovníci Severočeské vědecké knihovny.

Kniha slouží nejen jako turistický průvodce, ale i jako cestovatelský deník, do kterého lze zaznamenávat zážitky z cest, vlepovat fotografie nebo kreslit obrázky. „Finální podobu kniha získá až v rukou čtenářů, kteří ji naplní svými zážitky, každý vydaný kus má tak potenciál stát se jedinečným originálem nesoucím vlastní příběh,“ říká k vydání nové knižní publikace ředitelka knihovny Jana Linhartová.

„Protože Ústecký kraj nabízí vskutku široké spektrum zajímavých lokalit s nádhernou přírodou, zajímavými památkami a možností aktivního odpočinku, které nešlo v rámci jedné publikace pojmout, plánujeme v příštím roce vydat volné pokračování, které bude obsahovat tipy na výlety od našich čtenářů,“ dodává Hana Lukešová z Oddělení studoven, která se na tvorbě knihy podílela.

Tento knihovnický turistický průvodce a cestovatelský deník v jednom seženete u registračních pultů v obou hlavních budovách knihovny.