Nové sociální auto získal teplický spolek pro seniory

  •  

Nový vůz Dacia Dokker mohou nyní využívat pracovníci a klienti organizace Senior Teplice. Slavnostní předání proběhlo 25. října za účasti sponzorů, zástupců spolku pro seniory a poděbradské agentury Kompakt, která projekt zaštiťuje.

„Ve většině sociálních zařízení pečujících o hendikepované či seniory je vozový park ve velmi špatném technickém stavu a vozidla neodpovídají standardům pro přepravu nemocných. Tato zařízení pak mohou získat nové auto jen prostřednictvím charity či sponzorství, což ale nepřichází každý den, proto jsme se rozhodli vzít situaci do svých rukou a nějak pomoci těm, kteří to skutečně potřebují,“ uvádí Miroslav Káninský, jednatel společnosti Kompakt.

Organizace Senior Teplice, která pomáhá seniorům, obdržela svůj třetí vůz v rámci projektu Sociální automobil.

„Z nového automobilu máme velkou radost. Využijeme jej hlavně k zabezpečení péče o seniory v domácnostech a k dalším aktivitám, jako jsou například výlety do přírody nebo za kulturou. Chtěla bych poděkovat všem sponzorům, kteří se na financování vozu podíleli, moc si toho vážíme,“ uvedla Zuzana Lozinčáková, ředitelka organizace Senior Teplice.

Teplická organizace získala v celkovém pořadí již 752. automobil. V rámci tohoto projektu pak bylo obecně v Teplicích předáno už osmé vozidlo.  Na financování vozu se podílelo asi 33 sponzorů napříč obory od velkých firem až po nejmenší jednotlivce z místních obyvatel i přilehlého okolí.