Nová šéfka: Rady seniorů by měly být v každém městě

  •  

Krajskou radu seniorů Ústeckého kraje povede v následujících čtyřech letech její dosavadní místopředsedkyně Květoslava Čelišová. Rozhodli o tom účastníci volební konference, jejichž úkolem bylo vybrat nové správce této organizace. Do funkce místopředsedů byli zvolení Věra Nechybová, Zdeněk Balcar a Vilma Svobodová. Dlouholetý předseda krajské rady Alois Malý se rozhodl znovu nekandidovat.

Nová předsedkyně má s Krajskou radou seniorů Ústeckého kraje jasné plány. Chce ještě více rozvinout stávající projekty, ale připravuje také novinky. „Chci kontinuitu toho, co jsme dosud dělali. Nově bych chtěla založení rad seniorů ve městech Ústeckého kraje, aby se veškeré informace dostali do všech seniorských organizací,“ řekla Čelišová. Důležité do budoucna je podle ní, aby se nastavila pravidelná spolupráce s vedením Ústeckého kraje.

Jednou z priorit Krajské rady seniorů je zajištění financování činností seniorů „V první řadě musíme řešit finance na činnost, takže musíme napnout síly a využít veškeré možnosti dotačních titulů a dalších zdrojů,“ dodala Nechybová s tím, že ze strany kraje bylo avizováno šetření a krácení podpory.

Změnou prošlo letos i republikové vedení Rady seniorů. Jejího dlouholetého šéfa Zdeňka Pernese ve funkci vystřídala Lenka Desatová.