Netradiční maraton podpořil nemocné s roztroušenou sklerózou

  •  

Přesně sto třináct z Teplic a okolí si nazulo tenisky a přišlo podpořit pacienty s roztroušenou sklerózou (RS). Cvičením se zapojili už do osmého ročníku Maratonu s roztroušenou sklerózou (MaRS). Z dobrovolných příspěvků vybrali přibližně 14 000 korun. Ty poputují na fyzioterapii a nákup rehabilitačních pomůcek pro nemocné.

„Výtěžek z dobrovolného vstupného použijeme na nákup rehabilitačních pomůcek pro pacienty s RS, které zdravotní pojišťovny nehradí,“ říká předseda Unie ROSKA Teplice Vladimír Frühauf.

MaRS upozorňuje nejenom na samotnou nemoc, ale především na to, že pohyb pacientům prospívá. „U lidí s RS, kteří pravidelně cvičí, pozorujeme zlepšení svalové síly a koordinace, snížení únavy, pacienti jsou ve větší psychické pohodě a celkově se jim zlepšuje kvalita života,“ vysvětluje fyzioterapeutka teplického MS Centra Andrea Mareschová, která cvičení na maratonu vedla, a doplňuje: „Účastníci akce se zapojili do kruhového tréninku, skupinových cvičení na podkladě jógy a vyzkoušeli si kreativní terapii.“

Organizátorem teplického maratonu je tradičně teplické MS centrum a Unie ROSKA Teplice, akci zastřešuje Nadační fond IMPULS, který se už téměř 20 let věnuje pomoci pacientům s RS.