Nesedíme jako pecky…

  •  

Čtrnáctého února jsme po delší době s radostí přivítali našeho Mikeše (Mikeš Band). Jezdí k nám pravidelně hrát, vždy zaloví ve svém hudebním archivu a provede nás písničkami k radosti nás všech zúčastněných. A nejen k radosti, ale abychom si zazpívali, ba i společnými silami trošku zatancovali. Zkrátka paráda.

Nejen zábava nás provází, také ruce k dílu přikládáme v naší dílničce společně s muži…Ano, u nás pracují i muži, za podpory nás žen a naší „Danky“ se s velkou vervou, zručností a fantazií pustili do díla a pod jejich rukama vznikají krásné, vkusné výrobky s jarní tématikou. K radosti nás všech.

Pokud nejsme v dílničce, zápolíme v pohybových hrách. A pokud nejsme tam, najdete nás na Bingu, na Cestománii, Aromaterapii, Filmovém klubu, Muzikoterapii nebo na dalším programu. A pokud máme chvilku, zabýváme se kvízy, křížovkami nebo hádankami, procvičujeme si paměť.

Každý den se u nás něco zajímavého děje, na dlouhou chvíli zde není ani pomyšlení, zkrátka jsme důchodci, k naší spokojenosti, plně vytíženi.

Už teď se radujeme, že nastala již dlouho očekávaná předjarní doba a sluníčko na nás vykouklo hřejivými paprsky. Příroda se pozvolna probouzí a svým hlasitým zpěvem nám všem oznamuje pan kos příchod jara.

A to již společnými silami plánujeme výlety a akce za poučením, za poznáním. Už se těšíme, až se uskuteční. Není to totiž snadné vše naplánovat, připravit, zorganizovat. Na naší zahradě je mnoho práce, a abychom z ní měli radost, i tam přikládáme ruce k dílu, každý, podle svých možností. Výčet všech různých činností, pod vedením naší „volnočasovky“, by byl opravdu dlouhý. A za to díky Danko!

Za klienty DD Dubí, ul. Ruská, Jana Matoušková